Юридична компанія Тетяни Проць

Як не платити податок на нерухоме майно?

За загальним правилом всі власники нерухомого майна зобов’язані сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок). Проте з цього правила існує дуже багато винятків. Зокрема, Податковим кодексом України, а також рішеннями місцевих рад затверджено переліки видів нерухомого майна, яке звільняється від оподаткування податком, або до оподаткування якого застосовується пільга.

Тож, якщо Ви отримали податкове повідомлення-рішення про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не поспішайте оплачувати. Податкова не володіє всією необхідною інформацію про вид, площу та цільове призначення Вашого нерухомого майна, тому без Вашого втручання не нарахує Вам передбачену законодавством пільгу щодо сплати цього податку, на яку Ви маєте право.

Тому після отримання такого податкового повідомлення-рішення в першу чергу Вам необхідно самостійно (чи за допомогою адвоката) перевірити, чи не звільняється Ваше нерухоме майно від оподаткування податком або чи маєте ви право на пільгу.

Зокрема, Податковим кодексом України передбачено наступні пільги зі сплати податку для власників житлової нерухомості (фізичних осіб):

 • для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
 • для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
 • для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Тобто, якщо Ви є власником квартири, площею до 60 кв.м., то податок на нерухоме майно не сплачуєте.

А якщо Ви є власником квартири, площею 75 кв.м., то сплачуєте податок на нерухоме майно, що нараховується на площу 15 кв.м.

При цьому:

 • Якщо житлова нерухомість належить декільком особам на праві спільної часткової власності, платником податку є кожен співвласник за належну йому частку.

Приклад: квартира площею 80 кв.м., співвласників 2 – розмір частки кожного однаковий (по 40 кв.м.). Податок на нерухоме майно не сплачуватиме ніхто, оскільки розмір частки кожного є меншим за пільгу (40 менше за 60).

 • Якщо житлова нерухомість належить декільком особам на праві спільної сумісної власності (без поділу на частки), платником податку є один зі співвласників за всю площу квартири.

Приклад: квартира площею 80 кв.м., співвласників 2, частки не визначені. Податок на нерухоме майно сплачуватиме один зі співвласників за 30 кв.м. (оскільки 60 кв.м. – пільга). Інший не сплачуватиме нічого.

Перелік пільг для інших власників нерухомості встановлюється рішенням місцевої ради.

Для прикладу, в м. Львові такий перелік затверджено ухвалою ЛМР 08.07.2021 № 1075.
Зокрема, пільга зі сплати податку в розмірі 100% в м. Львові встановлено для таких видів майна (перелік не вичерпний):

 • Гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;
 • Об’єкти нежитлової нерухомості закладів фізичної культури та спорту незалежно від форми власності;
 • Об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються з освітньо-навчальною метою незалежно від форми власності;
 • Об’єкти житлової нерухомості, які належать сім’ям, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років.

Перелік об’єктів, які звільняються від сплати податку передбачений п. 266.2.2. Податкового кодексу України та може бути розширеним за рішенням місцевої ради.

Зокрема, згідно з пп 266.2.2. Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком (перелік не вичерпний):

 • будівлі дитячих будинків сімейного типу;
 • гуртожитки;
 • житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради;
 • об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність у тимчасових спорудах для здійснення підприємницької діяльності та/або в малих архітектурних формах та на ринках.

Якщо Ви маєте право на нарахування пільги або звільнені від сплати податку та не погоджуєтесь з сумою нарахованого Вам податку на нерухоме майно, то маєте право протягом 60 днів з моменту отримання податкового повідомлення-рішення подати до податкового органу (який склав це рішення) :

 • Заяву про звірку даних та перерахунок податку на нерухоме майно (в довільній формі),
 • до якої долучити копії документів про право власності на нерухоме майно (Витяг/Свідоцтво) та вид цього нерухомого майна (Технічний паспорт), які підтверджують Ваше право на звільнення від сплати податку чи пільгу.

Після цього на підставі поданих Вами документів податковий орган зобов’язаний здійснити перерахунок податку та надіслати Вам нове податкове повідомлення-рішення зі скорегованою сумою або скасувати нарахування в повному розмірі.

Вигідна та зручна альтернатива касовому апарату - звичайний qr-код. Як саме його використовувати для прийому оплат від клієнтів - дивіться у відео ☝️

Залишились запитання? Пишіть нам в direct 📩
.
.
.
.
#юрист #юристонлайн #юристльвів #юридичніконсультації #lawyerblog
Повертаєте бракований товар в магазин, а його ціна вже змінилася? Яку суму зобовʼязаний повернути продавець в такому випадку?
 
📑Відповідно до пункту 7 статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» на момент розірвання договору купівлі-продажу (тобто, повернення продавцю неякісного товару) споживач має право:
🔹 повернути суму, зазначену в чеку, якщо вартість товару зменшилася;
🔹 повернути суму, що зазначена на ціннику, якщо ціна товару збільшилася.
 
📌Отже, якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу зменшилася, покупець має право отримати повну суму сплачених коштів, вказаних у чеку.
 
☝🏻Якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу збільшилася, споживач має право отримати більшу суму, тобто ту, що зазначена на ціннику.
 
‼️Пам’ятайте! Сплачені за товар кошти ви маєте право повернути в день звернення чи протягом 7 днів. Якщо скористалися послугами інтернет-магазину – не більше ніж 30 днів.

#lawyerblog #юрист #юристльвів #юридичніпослуги
Три юридичні секрети успішної реєстрації ФОП 🤫

#юрист #юристльвів #податки #податкиукраїна #lawyerblog
Покрокова інструкція анулювання електронного цифрового підпису (ЕЦП) ПриватБанку.

#ЕЦП #електроннийпідпис #приватбанк
#lawyerblog
Інструкція безкоштовної генерації електронного цифрового підпису (ЕЦП) в Приват24

#ЕЦП #електроннийпідпис #приват24
#lawyerblog
Відверто і безсоромно: важливість повної чесності з адвокатом 🤝💼

У світі права існує важливий принцип, що надає Вам, як клієнту, повну безпеку та спокій в складних юридичних справах – це адвокатська таємниця. 🤫

Що саме це означає❓

Це особливий привілей, який гарантує, що будь-яка інформація, якою Ви ділитеся зі мною, як Вашим адвокатом, залишиться виключно між нами. Ця інформація захищена адвокатською таємницею і не може бути розголошена навіть на вимогу правоохоронців чи суду. Вона залишається цілісною і захищеною, гарантуючи Вам повну конфіденційність на всіх етапах співпраці. 💼🔒

Адвокатська таємниця – це не просто юридичний стандарт, це прояв довіри між адвокатом і клієнтом. Цей принцип допомагає Вам почувати себе впевнено, знаючи, що всі Ваші проблеми і справи – це наша таємниця🤐.

❗️Проте, важливо памʼятати, що для максимально ефективного захисту Ваших прав та інтересів, важливо бути повністю чесним зі мною. Тільки зі знанням усіх обставин справи я зможу знайти найкращий правовий шлях для Вас. Відверто діліться інформацією, і ми разом досягнемо успіху. 🤝

Звертаю Вашу увагу, що адвокатська таємниця – це законом встановлений принцип, який має суворий характер. Адвокат не тільки зобов'язаний зберігати адвокатську таємницю, але й несе юридичну відповідальність за будь-яке порушення цього принципу. 🚫

⏳Адвокатська таємниця не обмежується лише періодом надання юридичних послуг. Вона стосується усієї комунікації зі мною, починаючи з моменту першого контакту. Навіть якщо Ви вирішили не скористатися моїми послугами, я зберігатиму Вашу довіру та адвокатську таємницю. Ваша конфіденційність має найвищий пріоритет. 📞✉️

Отже, обираючи адвоката, не забувайте про силу адвокатської таємниці – це Ваш надійний юридичний союзник, готовий захистити Ваші права та інтереси навіть у найскладніших ситуаціях. 🚀

#адвокат #адвокатльвів
 #юридичніпослуги #адвокатськатаємниця #правовадопомога #lawyerblog

Схожі записи