Як повернути 18% вартості навчання?

Студенти та учні навчальних закладів України або їх батьки (опікуни чи другий з подружжя), які оплатили вартість навчання в дошкільних/позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти чи закладах вищої освіти мають право отримати податкову знижку в розмірі 18% вартості навчання (далі – компенсація).

Для того, щоб отримати компенсацію, необхідно до 31 грудня поточного року подати до місцевої податкової (онлайн чи наручно) наступні документи:

 • копія паспорта;
 • копія ІПН;
 • декларація про майновий стан і доходи;
 • довідка про доходи з місця роботи;
 • копія договору з навчальним закладом;
 • копія квитанції про оплату;
 • заява із зазначенням реквізитів для повернення коштів;
 • документ, що підтверджує ступінь споріднення (у випадку, коли оплату за навчання здійснює не студент).

Право на компенсацію мають:

 • Студент/учень навчального закладу (якщо він окрім навчання має офіційний заробіток та сплачує ПДФО);
 • Члени сімʼї студента/учня першого ступеня спорідненості: батьки, опікуни, дружина/чоловік, які офіційно працюють та сплачують ПДФО.

Отримати компенсацію може лише та особа, яка фактично оплачувала навчання та зазначена платником у відповідних платіжних документах.

Компенсацію можна отримати незалежно від того, в державному, комунальному чи приватному закладі освіти навчається здобувач освіти.

 Не підлягає відшкодуванню:

 • Вартість навчання на додаткових курсах, факультативах;
 • Вартість послуг репетиторів;
 • Вартість навчання в закладах, що не є закладами освіти ( навчальні курси, за результатами проходження яких не видають диплом державного зразка);
 • Вартість навчання на військовій кафедрі.

Отримати компенсацію можна лише за минулий рік, звернувшись з відповідною заявою до кінця поточного року. Вартість навчання за попередні роки відшкодуванню не підлягає.

Компенсація зараховується на банківський рахунок заявника, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження податкової декларації.

Як розраховується розмір компенсації?

Для розрахунку розміру компенсації має значення Ваш дохід, з якого було сплачено ПДФО, а також вартість навчання.

Приклад розрахунку 1:

 • Сума заробітної плати, отриманої за рік: 120000,00 грн.;
 • Сума сплаченого протягом року ПДФО – 21600,00 грн. (18% від 120000,00 грн.)
 • Річна вартість навчання – 30000,00 грн.

Розмір компенсації = 5400,00 грн. ( 18% від 30000,00 грн.).

Приклад розрахунку 2:

 • Сума заробітної плати, отриманої за рік: 20000,00 грн.;
 • Сума сплаченого протягом року ПДФО – 3600,00 грн. (18% від 20000,00 грн.)
 • Річна вартість навчання – 30000,00 грн.

Розмір компенсації = 3600,00 грн. ( 18% від 30000,00 грн. = 5400,00 грн., але сума компенсації не може перевищувати суму сплаченого ПДФО).

Вигідна та зручна альтернатива касовому апарату - звичайний qr-код. Як саме його використовувати для прийому оплат від клієнтів - дивіться у відео ☝️

Залишились запитання? Пишіть нам в direct 📩
.
.
.
.
#юрист #юристонлайн #юристльвів #юридичніконсультації #lawyerblog
Повертаєте бракований товар в магазин, а його ціна вже змінилася? Яку суму зобовʼязаний повернути продавець в такому випадку?
 
📑Відповідно до пункту 7 статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» на момент розірвання договору купівлі-продажу (тобто, повернення продавцю неякісного товару) споживач має право:
🔹 повернути суму, зазначену в чеку, якщо вартість товару зменшилася;
🔹 повернути суму, що зазначена на ціннику, якщо ціна товару збільшилася.
 
📌Отже, якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу зменшилася, покупець має право отримати повну суму сплачених коштів, вказаних у чеку.
 
☝🏻Якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу збільшилася, споживач має право отримати більшу суму, тобто ту, що зазначена на ціннику.
 
‼️Пам’ятайте! Сплачені за товар кошти ви маєте право повернути в день звернення чи протягом 7 днів. Якщо скористалися послугами інтернет-магазину – не більше ніж 30 днів.

#lawyerblog #юрист #юристльвів #юридичніпослуги
Три юридичні секрети успішної реєстрації ФОП 🤫

#юрист #юристльвів #податки #податкиукраїна #lawyerblog
Покрокова інструкція анулювання електронного цифрового підпису (ЕЦП) ПриватБанку.

#ЕЦП #електроннийпідпис #приватбанк
#lawyerblog
Інструкція безкоштовної генерації електронного цифрового підпису (ЕЦП) в Приват24

#ЕЦП #електроннийпідпис #приват24
#lawyerblog
Відверто і безсоромно: важливість повної чесності з адвокатом 🤝💼

У світі права існує важливий принцип, що надає Вам, як клієнту, повну безпеку та спокій в складних юридичних справах – це адвокатська таємниця. 🤫

Що саме це означає❓

Це особливий привілей, який гарантує, що будь-яка інформація, якою Ви ділитеся зі мною, як Вашим адвокатом, залишиться виключно між нами. Ця інформація захищена адвокатською таємницею і не може бути розголошена навіть на вимогу правоохоронців чи суду. Вона залишається цілісною і захищеною, гарантуючи Вам повну конфіденційність на всіх етапах співпраці. 💼🔒

Адвокатська таємниця – це не просто юридичний стандарт, це прояв довіри між адвокатом і клієнтом. Цей принцип допомагає Вам почувати себе впевнено, знаючи, що всі Ваші проблеми і справи – це наша таємниця🤐.

❗️Проте, важливо памʼятати, що для максимально ефективного захисту Ваших прав та інтересів, важливо бути повністю чесним зі мною. Тільки зі знанням усіх обставин справи я зможу знайти найкращий правовий шлях для Вас. Відверто діліться інформацією, і ми разом досягнемо успіху. 🤝

Звертаю Вашу увагу, що адвокатська таємниця – це законом встановлений принцип, який має суворий характер. Адвокат не тільки зобов'язаний зберігати адвокатську таємницю, але й несе юридичну відповідальність за будь-яке порушення цього принципу. 🚫

⏳Адвокатська таємниця не обмежується лише періодом надання юридичних послуг. Вона стосується усієї комунікації зі мною, починаючи з моменту першого контакту. Навіть якщо Ви вирішили не скористатися моїми послугами, я зберігатиму Вашу довіру та адвокатську таємницю. Ваша конфіденційність має найвищий пріоритет. 📞✉️

Отже, обираючи адвоката, не забувайте про силу адвокатської таємниці – це Ваш надійний юридичний союзник, готовий захистити Ваші права та інтереси навіть у найскладніших ситуаціях. 🚀

#адвокат #адвокатльвів
 #юридичніпослуги #адвокатськатаємниця #правовадопомога #lawyerblog

Схожі записи