Передання майна для військових потреб під час воєнного стану може відбуватись одним з таких способів:
Примусове вилучення майна – передання майна для потреб держави в умовах воєнного стану без компенсації вартості.
Примусове відчуження майна – передання майна для потреб держави в умовах воєнного стану з обов’язковим попереднім або наступним відшкодуванням його вартості; застосовується щодо майна, що перебуває в комунальній або приватній власності (як юридичних так і фізичних осіб, громадян, іноземців тощо).
Безоплатне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації.
Перший спосіб – примусове вилучення майна без компенсації вартості застосовується тільки щодомайна державних підприємств та державних господарських об’єднань, що належить їм на праві господарського відання або оперативного управління, тому не будемо на цьому зупинятися детально.
Нижче наведено інформацію про порядок та підстави застосування другого та третього способів.
Примусове відчуження майна
Підстава – рішення військового командування, погоджене з обласною, районною, міською адміністрацією або виконавчим органом відповідної місцевої ради (у місцевостях, де ведуться бойові дії, погодження не вимагається).
Про примусове відчуження складається акт встановленої форми, який підписується власником цього майна, уповноваженими особами військового командування та органу, що погодив рішення про примусове відчуження майна.
До такого Акту обов’язково додається висновок про оцінку майна.
При цьому, висновок про оцінку майна може бути складений лише суб’єктами оціночної діяльності. Якщо власник не згідний з оціненою вартістю майна, такий висновок може бути оскаржено в судовому порядку.
Майно може бути вилучене і за відсутності власника. В такому разі власник вправі отримати примірник такого Акта та висновку про оцінку майна.
Для отримання компенсації вартості примусово відчуженого майна ( якщо така не була здійснена під час примусового відчуження) власник повинен звернутися із заявою встановленої форми до органу, що прийняв рішення про таке відчуження, після скасування режиму воєнного стану.
Якщо після скасування правового режиму воєнного стану майно, яке було примусово відчужене, збереглося, і власник бажає його повернути, таке майно підлягає поверненню власнику на підставі рішення суду. Але в такому разі отриману компенсацію доведеться повернути (з вирахуванням розумної плати за використання цього майна).
Безоплатне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації
Підстава: розпорядження місцевої державної адміністрації (за поданням територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Керівникові підприємства на підставі такого розпорядження вручають частковий наряд: документ, скріплений підписами та печатками голови місцевої держадміністрації та керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому встановлено перелік транспортних засобів і техніки, а також порядок, пункти та строки передачі їх для військових потреб.
Залучення під час мобілізації транспортних засобів і техніки оформляється відповідним актом приймання-передачі встановленої форми, в якому зазначається залишкова (балансова) вартість переданого майна. Власник цього майна може за власною ініціативою та за свій рахунок провести незалежну оцінку цього майна і в такому разі в акті буде зазначено оцінену вартість (яка в більшості випадків є вищою за балансову).
Протягом 30 календарних днів з дати оголошення демобілізації територіальні центри комплектування та соціальної підтримки повертають залучене майно власникам. При цьому, власники мають право на:
Відшкодування шкоди, завданої такому майну;
Повне відшкодування вартості цього майна, якщо таке було знищене.
Вигідна та зручна альтернатива касовому апарату - звичайний qr-код. Як саме його використовувати для прийому оплат від клієнтів - дивіться у відео ☝️
Залишились запитання? Пишіть нам в direct 📩 . . . . #юрист #юристонлайн #юристльвів #юридичніконсультації #lawyerblog
Повертаєте бракований товар в магазин, а його ціна вже змінилася? Яку суму зобовʼязаний повернути продавець в такому випадку?
📑Відповідно до пункту 7 статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» на момент розірвання договору купівлі-продажу (тобто, повернення продавцю неякісного товару) споживач має право: 🔹 повернути суму, зазначену в чеку, якщо вартість товару зменшилася; 🔹 повернути суму, що зазначена на ціннику, якщо ціна товару збільшилася.
📌Отже, якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу зменшилася, покупець має право отримати повну суму сплачених коштів, вказаних у чеку.
☝🏻Якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу збільшилася, споживач має право отримати більшу суму, тобто ту, що зазначена на ціннику.
‼️Пам’ятайте! Сплачені за товар кошти ви маєте право повернути в день звернення чи протягом 7 днів. Якщо скористалися послугами інтернет-магазину – не більше ніж 30 днів.
Три простих і ефективних правила, як безпечно позичати кошти 💸
❕Безпечно для обох сторін.
Використовуйте їх та не хвилюйтесь: - ваші кошти повернуть вчасно і в повному розмірі; - вам не доведеться повертати більше чи раніше домовленого строку.
📃Шаблони розписок для позики коштів в різних валютах Ви можете БЕЗКОШТОВНО скачати в нашому телеграм-боті (посилання в шапці профілю)🙌
Відверто і безсоромно: важливість повної чесності з адвокатом 🤝💼
У світі права існує важливий принцип, що надає Вам, як клієнту, повну безпеку та спокій в складних юридичних справах – це адвокатська таємниця. 🤫
Що саме це означає❓
Це особливий привілей, який гарантує, що будь-яка інформація, якою Ви ділитеся зі мною, як Вашим адвокатом, залишиться виключно між нами. Ця інформація захищена адвокатською таємницею і не може бути розголошена навіть на вимогу правоохоронців чи суду. Вона залишається цілісною і захищеною, гарантуючи Вам повну конфіденційність на всіх етапах співпраці. 💼🔒
Адвокатська таємниця – це не просто юридичний стандарт, це прояв довіри між адвокатом і клієнтом. Цей принцип допомагає Вам почувати себе впевнено, знаючи, що всі Ваші проблеми і справи – це наша таємниця🤐.
❗️Проте, важливо памʼятати, що для максимально ефективного захисту Ваших прав та інтересів, важливо бути повністю чесним зі мною. Тільки зі знанням усіх обставин справи я зможу знайти найкращий правовий шлях для Вас. Відверто діліться інформацією, і ми разом досягнемо успіху. 🤝
Звертаю Вашу увагу, що адвокатська таємниця – це законом встановлений принцип, який має суворий характер. Адвокат не тільки зобов`язаний зберігати адвокатську таємницю, але й несе юридичну відповідальність за будь-яке порушення цього принципу. 🚫
⏳Адвокатська таємниця не обмежується лише періодом надання юридичних послуг. Вона стосується усієї комунікації зі мною, починаючи з моменту першого контакту. Навіть якщо Ви вирішили не скористатися моїми послугами, я зберігатиму Вашу довіру та адвокатську таємницю. Ваша конфіденційність має найвищий пріоритет. 📞✉️
Отже, обираючи адвоката, не забувайте про силу адвокатської таємниці – це Ваш надійний юридичний союзник, готовий захистити Ваші права та інтереси навіть у найскладніших ситуаціях. 🚀
🕵️♂️ Як обрати адвоката? 5 ознак, які свідчать про те, що варто звернутись до іншого фахівця ⚠️
Обрати хорошого адвоката - важливий крок у вирішенні юридичних питань та захисту ваших прав. Але як визначити, що ви маєте справу з непрофесійним адвокатом? Ось 5 ознак, на які варто звернути увагу, щоб уникнути неприємностей:
1️⃣ Гарантія 100% результату. Найбільш неочікуваною, але водночас очевидною ознакою недобросовісного адвоката є обіцянка вирішення справи на користь клієнта зі 100% ймовірністю. Гарантії - це якраз те, що Ви хочете почути від адвоката, але що він не вправі Вам давати згідно з правилами адвокатської етики. Якщо адвокат надмірно переконує Вас, що успіх справи гарантований, це може свідчити про його некомпетентність. Кваліфікований адвокат реалістично оцінить справу, надасть об`єктивну інформацію про можливості та ризики, але не даватиме обіцянок.
2️⃣ Відсутність спеціалізації. Компетентність і спеціалізація - ключові аспекти вибору адвоката. Якщо адвокат спеціалізується у всіх галузях права одночасно, це може свідчити про недостатність в нього знань та досвіду в кожній з цих галузей.
3️⃣ Недостатня чесність. Будьте уважні до адвоката, який недоговорює. Якщо Ви помічаєте, що адвокат приховує інформацію, непрозорий у своїх діях або надає недостовірну інформацію, це може свідчити про його некомпетентність або наявність конфлікту інтересів та упередженість. Надійний адвокат завжди буде чесним, відкритим і готовим надати чітку та правдиву інформацію щодо Вашої справи.
Якщо Ви маєте у власності будь-яке нерухоме майно, то скоріш за все вже отримали, або найближчим часом отримаєте рішення податкової про нарахування податку на нерухоме майно.
❗️Проте, не у всіх випадках такий податок потрібно оплачувати.
📍Податковим кодексом, а також рішеннями місцевих рад затверджено перелік видів нерухомого майна, які звільняються від оподаткування податком на нерухоме майно, або до оподаткування яких застосовується пільга.
Справа в тому, що податкова нараховує податок на нерухоме майно на підставі наявних в неї даних про власників нерухомого майна. Проте, не володіє інформацією про види цього нерухомого майна та його площу, тому не застосовує передбачені законодавством пільги, на які Ви маєте право.
❓Що робити, якщо Ви отримали рішення податкової про нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
Якщо Ви коли-небудь мали зареєстрованого ФОП, або маєте зараз, чи збираєтесь реєструвати, обовʼязково прочитайте оце⬇️
‼️З моменту державної реєстрації створення і до моменту державної реєстрації припинення ФОП податкова нараховує Вам всі податки та збори, не залежно від того, чи фактично здійснюєте Ви свою підприємницьку діяльність.
Тому, якщо Ви вирішите припинити (не залежно від причин, назавжди чи тимчасово) свою підприємницьку діяльність - ОБОВʼЯЗКОВО зареєструйте цей факт в Державному реєстрі юридичних осіб фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Потрібно також подати ліквідаційну звітність до податкової, проте першочерговим та основним кроком є подання заяви про припинення держаному реєстратору (це можна зробити в ЦНАП чи через Дію), оскільки саме дата державної реєстрації припинення ФОП є датою завершення нарахування податків та зборів.
Чому це так важливо❓
Десь кожен третій клієнт зараз звертається із проблемою: " Я мав (мала) зареєстрованого ФОП ще в 2010 році, потім перестав(ла) працювати, а зараз отримав(ла) листа з податкової з величезним нарахуванням ЄСВ. Як таке може бути, я ж не заробляв(ла) нічого весь цей час. Що робити?"
Найгірше в цій ситуації те, що податкова може стягнути ці кошти з Вас навіть без суду лише звернувшись до державного виконавця, який заблокує всі рахунки та накладе арешт на все майно, поки Ви не сплатите борг, або не скасуєте його в судовому порядку.
Будь-яке підприємство (юридична особа, не ФОП), не залежно від сфери діяльності, яке зареєстроване в Україні, може отримати статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період (далі – критично важливого) і забронювати від 50% до 100% своїх працівників на період мобілізації. Для цього таке підприємство має відповідати встановленим критеріям. Вичерпний перелік…
Постановою Кабінету міністрів України від 07.11.2023 року №1154 (набирає чинності 09.12.2023 року) внесено зміни до Порядку блокування ПН та РК і Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації ПН та РК, про неврахування таблиці даних платника ПДВ, про відповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку. Як повідомляє Міністерство фінансів України, такі зміни мають на…
Досить популярною в суспільстві є думка про те, що після зупинення автомобіля на вимогу патрульного поліцейського останній зобов’язаний пред’явити водієві докази фіксації порушення цим водієм Правил дорожнього руху (далі – ПДР). Надалі, в разі невиконання поліцейським цієї вимоги, водій вправі не надавати для перевірки документи, що дають йому право керувати транспортним засобом, а також не…
За загальним правилом всі власники нерухомого майна зобов’язані сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок). Проте з цього правила існує дуже багато винятків. Зокрема, Податковим кодексом України, а також рішеннями місцевих рад затверджено переліки видів нерухомого майна, яке звільняється від оподаткування податком, або до оподаткування якого застосовується пільга. Тож, якщо…
Якщо Ви придбали житло вперше, або придбали житло і перебуваєте у черзі на отримання житла – Ви звільняєтесь від сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна до Пенсійного фонду України (далі – збір), який дорівнює 1% вартості житла (на підставі пункту 9 частини першої статті 1 Закону України “Про збір на…
З червня 2022 року в Україні діє програма державної підтримки бізнесу (постанова КМУ від 21.06.2022 №738 “Деякі питання надання грантів бізнесу”), в рамках якої всі громадяни можуть отримати грант на створення чи розвиток власної справи в розмірі від 50 000,00 грн. до 250 000,00 грн.(мікрогрант). Умови надання мікрогранту: Мікрогрант може бути надано для здійснення будь-якої…