Юридична компанія Тетяни Проць

Вилучення майна для військових потреб

Передання майна для військових потреб під час воєнного стану може відбуватись одним з таких способів:

 1. Примусове вилучення майна – передання майна для потреб держави в умовах воєнного стану без компенсації вартості.
 2. Примусове відчуження майна – передання майна для потреб держави в умовах воєнного стану з обов’язковим попереднім або наступним відшкодуванням його вартості; застосовується щодо майна, що перебуває в комунальній або приватній власності (як юридичних так і фізичних осіб, громадян, іноземців тощо).
 3. Безоплатне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації.

Перший спосіб – примусове вилучення майна без компенсації вартості застосовується тільки щодо майна державних підприємств та державних господарських об’єднань, що належить їм на праві господарського відання або оперативного управління, тому не будемо на цьому зупинятися детально.

Нижче наведено інформацію про порядок та підстави застосування другого та третього способів.

Примусове відчуження майна

 • Підстава – рішення військового командування, погоджене з обласною, районною, міською адміністрацією або виконавчим органом відповідної місцевої ради (у місцевостях, де ведуться бойові дії, погодження не вимагається).
 • Про примусове відчуження складається акт встановленої форми, який підписується власником цього майна, уповноваженими особами військового командування та органу, що погодив рішення про примусове відчуження майна.
 • До такого Акту обов’язково додається висновок про оцінку майна.

При цьому, висновок про оцінку майна може бути складений лише суб’єктами оціночної діяльності.
Якщо власник не згідний з оціненою вартістю майна, такий висновок може бути оскаржено в судовому порядку.

Майно може бути вилучене і за відсутності власника. В такому разі власник вправі отримати примірник такого Акта та висновку про оцінку майна.

Для отримання компенсації вартості примусово відчуженого майна ( якщо така не була здійснена під час примусового відчуження) власник повинен звернутися із заявою встановленої форми до органу, що прийняв рішення про таке відчуження, після скасування режиму воєнного стану.

Якщо після скасування правового режиму воєнного стану майно, яке було примусово відчужене, збереглося, і власник бажає його повернути, таке майно підлягає поверненню власнику на підставі рішення суду. Але в такому разі отриману компенсацію доведеться повернути (з вирахуванням розумної плати за використання цього майна).

Безоплатне залучення транспортних засобів і техніки підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності на умовах повернення їх після оголошення демобілізації

 • Підстава: розпорядження місцевої державної адміністрації (за поданням територіального центру комплектування та соціальної підтримки).
  Керівникові підприємства на підставі такого розпорядження вручають частковий наряд: документ, скріплений підписами та печатками голови місцевої держадміністрації та керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому встановлено перелік транспортних засобів і техніки, а також порядок, пункти та строки передачі їх для військових потреб.
 • Залучення під час мобілізації транспортних засобів і техніки оформляється відповідним актом приймання-передачі встановленої форми, в якому зазначається залишкова (балансова) вартість переданого майна.
  Власник цього майна може за власною ініціативою та за свій рахунок провести незалежну оцінку цього майна і в такому разі в акті буде зазначено оцінену вартість (яка в більшості випадків є вищою за балансову).

Протягом 30 календарних днів з дати оголошення демобілізації територіальні центри комплектування та соціальної підтримки повертають залучене майно власникам. При цьому, власники мають право на:

 • Відшкодування шкоди, завданої такому майну;
 • Повне відшкодування вартості цього майна, якщо таке було знищене.
Вигідна та зручна альтернатива касовому апарату - звичайний qr-код. Як саме його використовувати для прийому оплат від клієнтів - дивіться у відео ☝️

Залишились запитання? Пишіть нам в direct 📩
.
.
.
.
#юрист #юристонлайн #юристльвів #юридичніконсультації #lawyerblog
Повертаєте бракований товар в магазин, а його ціна вже змінилася? Яку суму зобовʼязаний повернути продавець в такому випадку?
 
📑Відповідно до пункту 7 статті 8 Закону України «Про захист прав споживачів» на момент розірвання договору купівлі-продажу (тобто, повернення продавцю неякісного товару) споживач має право:
🔹 повернути суму, зазначену в чеку, якщо вартість товару зменшилася;
🔹 повернути суму, що зазначена на ціннику, якщо ціна товару збільшилася.
 
📌Отже, якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу зменшилася, покупець має право отримати повну суму сплачених коштів, вказаних у чеку.
 
☝🏻Якщо ціна товару в день розірвання договору купівлі-продажу збільшилася, споживач має право отримати більшу суму, тобто ту, що зазначена на ціннику.
 
‼️Пам’ятайте! Сплачені за товар кошти ви маєте право повернути в день звернення чи протягом 7 днів. Якщо скористалися послугами інтернет-магазину – не більше ніж 30 днів.

#lawyerblog #юрист #юристльвів #юридичніпослуги
Три юридичні секрети успішної реєстрації ФОП 🤫

#юрист #юристльвів #податки #податкиукраїна #lawyerblog
Покрокова інструкція анулювання електронного цифрового підпису (ЕЦП) ПриватБанку.

#ЕЦП #електроннийпідпис #приватбанк
#lawyerblog
Інструкція безкоштовної генерації електронного цифрового підпису (ЕЦП) в Приват24

#ЕЦП #електроннийпідпис #приват24
#lawyerblog
Відверто і безсоромно: важливість повної чесності з адвокатом 🤝💼

У світі права існує важливий принцип, що надає Вам, як клієнту, повну безпеку та спокій в складних юридичних справах – це адвокатська таємниця. 🤫

Що саме це означає❓

Це особливий привілей, який гарантує, що будь-яка інформація, якою Ви ділитеся зі мною, як Вашим адвокатом, залишиться виключно між нами. Ця інформація захищена адвокатською таємницею і не може бути розголошена навіть на вимогу правоохоронців чи суду. Вона залишається цілісною і захищеною, гарантуючи Вам повну конфіденційність на всіх етапах співпраці. 💼🔒

Адвокатська таємниця – це не просто юридичний стандарт, це прояв довіри між адвокатом і клієнтом. Цей принцип допомагає Вам почувати себе впевнено, знаючи, що всі Ваші проблеми і справи – це наша таємниця🤐.

❗️Проте, важливо памʼятати, що для максимально ефективного захисту Ваших прав та інтересів, важливо бути повністю чесним зі мною. Тільки зі знанням усіх обставин справи я зможу знайти найкращий правовий шлях для Вас. Відверто діліться інформацією, і ми разом досягнемо успіху. 🤝

Звертаю Вашу увагу, що адвокатська таємниця – це законом встановлений принцип, який має суворий характер. Адвокат не тільки зобов'язаний зберігати адвокатську таємницю, але й несе юридичну відповідальність за будь-яке порушення цього принципу. 🚫

⏳Адвокатська таємниця не обмежується лише періодом надання юридичних послуг. Вона стосується усієї комунікації зі мною, починаючи з моменту першого контакту. Навіть якщо Ви вирішили не скористатися моїми послугами, я зберігатиму Вашу довіру та адвокатську таємницю. Ваша конфіденційність має найвищий пріоритет. 📞✉️

Отже, обираючи адвоката, не забувайте про силу адвокатської таємниці – це Ваш надійний юридичний союзник, готовий захистити Ваші права та інтереси навіть у найскладніших ситуаціях. 🚀

#адвокат #адвокатльвів
 #юридичніпослуги #адвокатськатаємниця #правовадопомога #lawyerblog

Схожі записи