Зміни в порядку бронювання працівників та надання статусу критично важливого підприємства з 1 грудня 2024 року

Постановою Кабінету Міністрів України  №1332 від 22 листопада 2024 року (дата набрання чинності – 01.12.2024 року)  “Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану” (далі – «Постанова») внесено зміни до порядку бронювання військовозобов’язаних працівників та визначення критеріїв критичності підприємств.

Що саме змінилось?

1) Чинні на 01.12.2025 року відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації зберігаються до 28 лютого 2025 року.

2) Якщо строк дії рішень про визнання підприємств критично важливими закінчується в період 22.11.2024-30.11.2024 року, такий автоматично продовжується до 31.12.2024 року.

3) Для отримання статусу критично важливого підприємство як і раніше має відповідати щонайменше 3-ом критеріям (2-ом в окремих випадках), проте з 01.12.2024 року два критерії стають обов’язковими*:

– відсутність заборгованості із сплати податків до державного і місцевих бюджетів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що підтверджується довідкою про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або витягом з інформаційної системи органів ДПС щодо статусу розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами, засвідченим керівником підприємства, установи, організації (пп.5 п.2 Постанови КМУ від 27 січня 2023 р. № 76);

– розмір нарахованої середньої заробітної плати застрахованих осіб — працівників підприємств, установ, організацій за останній календарний квартал становить не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (тобто, 8000,00 х 2,5= 20 000,00 грн.), що підтверджується довідкою, наданою підприємством, установою, організацією

*Не стосується державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків.

4)Міністерства та обласні військові адміністрації в 10-денний строк мають оновити власні критерії за якими здійснюється визначення підприємства, установи, організації, які мають важливе значення для галузі національної економіки чи забезпечення потреб територіальної громади (стосується критерію, визначеного пп. 4 п.2 Постанови КМУ від 27 січня 2023 р. № 76).

Рішення про надання підприємству статусу критично важливого з врахуванням цього критерію приймається профільним міністерством/місцевою обласною військовою адміністрацією за погодженням з  Мінекономіки та Міноборони.

5) кількість військовозобов’язаних працівників, які бронює підприємство, як і раніше має становити не більше 50%, проте, за окремим рішенням Міністра оборони відсоток може бути збільшено.

6) Бронювання працівників тепер буде здійснюватись виключно через Портал Дія в автоматичному порядку протягом 72 годин з моменту подання списків (виняток – підприємства та установи, які не мають коду ЄДРПОУ або технічної можливості подати через Портал Дія).

7) Працівник може бути заброньований, якщо він відповідає вимогам:

– перебуває на військовому обліку;

– перебуває у трудових відносинах з державним органом, критично важливим підприємством, критично важливою установою;

– займає посаду на критично важливому підприємстві, в критично важливій установі, за якою йому нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5;

– уточнив персональні дані;

– не перебуває у розшуку.

8) Орган, який прийняв рішення про надання підприємству статусу критично важливого зобов’язаний здійснювати моніторинг відповідності підприємства критеріям та може прийняти рішення про позбавлення підприємства статусу критично важливого.

Схожі записи